top of page

נזיקין

"נזיקין" מצוי בשלב התקציר והוא רעיון מקורי למיני סידרה.

"נזיקין" היא דרמת מתח המדברת על החיבור ההרסני שבין הון ושילטון.

התקציר בשורה – כשעורכת דין צעירה, כבדת לשון וחסרת ביטחון מתמנה לטפל בתיק נזיקין פשוט ואפרורי לכאורה, היא לא מתארת לעצמה את אומץ הלב וגדלות הנפש שתיאלץ לגלות כשהפרשה סוחפת אותה למערבולת אפילה ומסוכנת של שחיתות ובגידה במולדת.

 

תקציר

פועל נפצע קשה בתאונת עבודה בנמל אשדוד תוך עבודות שיגרתיות של העמסת אוניית סוחר. לכאורה תיק פשוט ואפרורי אפילו עבור אביטל צור, עורכת דין צעירה עם לב חם וסימפטי למצוקות הצד השני, מה שעושה אותה רגישה ומהוססת וגורם לה להיות מפסידנית תיקים סדרתית.

 

אביטל מטפלת באביה, שבעצמו נפגע קשה בתאונת עבודה שנים לפני כן ואשר בעקבות משפט נזיקין כושל, נותרו הוא ובני משפחתו בחוסר כל. כשנפצע אביה ונותר כמעט ברמה של צמח, הייתה אביטל ילדה בגיל המצווה והחוויה המטלטלת השפיעה עליה קשות וגרמה לה לגימגום ולקשיי דיבור. הזמן היחידי שבו היא לא מגמגמת הוא כשהיא מדברת לאביה שלא מתקשר עם סביבתו. מאז חייה מלוּוים במאבקים יומיומיים בחוסר ביטחונה שנובע מקשיי הדיבור ומקשיי פרנסה. למרות תלאות חייה, הצליחה אביטל להתקבל לעבודה בחברת עורכי דין מצליחה לאחר סיום לימודיה.

 

אנחנו פוגשים את אביטל כשהיא מתמנה מטעם חברת עורכי דין בה היא עובדת, לייצג את רשויות נמל אשדוד מפני תביעת פיצויים גדולה מתוך כוונה ומטרה סמויות להפסיד במשפט הנזיקין.

 

במקביל לתחילת עבודתה של אביטל מתרחשת סדרת פיצוצים מסתורית על סיפונה של אוניית סוחר הנושאת את דגל מקסיקו, המפליגה לחופי סודן. סדרת פיצוצים שטורפת את הקלפים וסוחפת את אביטל לחקירה מאומצת ולגילויים הרי גורל.

 

אביטל, שסיימה בהצטיינות את לימודי המשפטים בזכות כישורים אנליטיים חדים, חוברת לשניים. עיתונאי מקסיקני בעל קסם לטיני שובה לב, שעובד בישראל וחוקר את אירועי הפיצוץ באונית הסוחר של ארצו, ולחבר ותיק של אביה, יוצא שירותי הביטחון. בעזרתם, ותוך עימות חזיתי עם פוליטיקאים ואנשי הון כוחניים, היא מפלסת את דרכה לחשיפת פרשת שחיתות מסוכנת אשר הולכת שנים אחורה ומאיימת על ביטחון מדינת ישראל.

 

עורכת הדין הצעירה ממשיכה בנחישות בחקירתה גם, כשבשלב מסוים, היא מקבלת אזהרות מפורשות ממנהליה בחברת עורכי הדין לבל תמשיך בקו בו היא הולכת. כשחרב הפיטורין מרחפת מעל ראשה, ממשיכה ומגלה אביטל, קשר ישיר בין הפיצוץ שאירע באוניית הסוחר המקסיקנית, לבין נווה רדליך - איש עסקים ישראלי ממולח שעסקיו חובקי עולם והוא ידוע מזה שנים כבוחש בקלחת הפוליטית הישראלית.

 

בשלב מסוים איומי הפיטורין מתממשים. אך הסבל שנגרם למשפחתה בעקבות עיוות הדין שנעשה לאביה, מניע ודוחף אותה להמשיך את חקירתה. גם כשבמפתיע מתנפל עליה אלמוני מאחור בתוך מכוניתה תוך שהוא כורך חבל סביב צווארה בחשכת חניון תת-קרקעי, היא מוצאת בתוכה את הקשיחות והיכולות אשר לימדוה חיי ההשרדות שלה כמו גם שירותה הצבאי כלוחמת בגדוד ה"קרקל" והיא מצליחה ברגע האחרון להחלץ בעור שיניה מניסיון ההתנקשות הקשה.

 

בשלב זה מגלה כריסטופר סנטיני, העיתונאי המקסיקני, כי גורמים בארצו סייעו לאיש העסקים נווה רדליך בניסיונו למכור נשק צה"לי לסודן, מדינת אויב המממנת את פעילות החמאס ומסייעת בהוצאת פיגועים לשטח מדינת ישראל. עוד הוא מגלה כי ניסיון זה קשור קשר אמיץ לאנשים פוליטיים מסויימים המאלצים מאחורי הקלעים את רשויות נמל אשדוד להתחמק ממשפט הנזיקין בכל מחיר.

 

שמעון סדן, ידידו הותיק של אביה, יוצא השב"כ, אשר ניסה בכל כוחו לעזור למשפחתה של אביטל במשפט הנזיקין הכושל של אביה לפני שנים, הצליח בזמנו לגלות שמעורבת במשפט של אליאב, אביה של אביטל - ששימש בזמנו בתפקיד ניהולי בתע"ש ונפגע כאשר ביצע בדיקת כשירות ואבטחה לאחד המתקנים במפעל - שחיתות המערבת הון ופוליטיקה אך בשום שלב הוא לא הצליח להוכיח את אשר גילה. עכשיו, כשהוא מנסה לעזור לאביטל בחקירתה, הוא מגלה שגם פה מעורב אותו אדם שצילו ריחף גם אז, בזמנו של אביה. זהו אותו אדם כוחני ודורסני, נווה רדליך אשר גם בזמנו יזם עיסקת נשק מפוקפקת שהושתקה אף היא במכבש לחצים פוליטי.

 

כשבידיה ראיות למעשי רמאות ובגידה במדינת ישראל, כמו גם לקשר לתאונת העבודה בה נפגע עובד נמל אשדוד, תובעת עורכת הדין הצעירה - בפיק הברכיים ובחוסר הביטחון הרגילים, אך הפעם כשהיא חדורת רוח לחימה כפי שלא ידעה מעולם - את נווה רדליך למשפט צדק.

 

במשפט, אשר מקבל הד ציבורי גדול ומופללים בו פוליטיקאים ואנשי שררה, מצליח נווה רדליך, בכמה פעולות נפשעות לחבל ברגע האחרון בראיות שבידי אביטל והוא חומק מהפללה ומעונש. גם כאן, למגינת ליבם, של אביטל וחבריה, יוצא נווה רדליך נקי מחוסר ראיות.

 

למרות זאת, הצלחתה של אביטל בחשיפת המעורבים בפרשה שמסעירה את המדינה, נוסכת בה ביטחון ותקוה. כשהיא יושבת חבוקה לצידו, נשבעת אביטל צור לאביה, שלא תרפה עד שיעשה צדק עבורו ועבור אחרים והיא תביא את האיש הדורסני והמושחת רדליך להרשעה ולעונש.

bottom of page